Sitemizde şuan toplam 155 film bulunmaktadır.

THE BROKEN CIRCLE BREAKDOWN-Kırık Çember

8
( HD Kalite )

FILM BILGILERI 5 sene önce eklendi
THE BROKEN CIRCLE BREAKDOWN-Kırık Çember

2014 Akademi Ödülleri En İyi Yabancı Dilde Film Adayı filmlerden birisi.Belçikalı yönetmen Felix Van Groeningen’in yönettiği Belçika yapımı bir film.Yönetmeni İstanbul Film Festivali uluslararası yarışmada De Helaasheid der Dingen – Çölde Kutup ayısı filmi ile aldığı Altın Lale’den hatırlayabiliriz.Veerle Baetens Avrupa Film ödülleri’nde En iyi Aktrist ödülünü almıştır.Cesar ödülleri içinde 2014 yılı için En iyi yabancı film dalında adaydır.Etkileyici bir dram ile başbaşasınız diyebiliriz.La Granda Bellezza – The Great Beauty film’i izle yiciden de beğeni almış,akademisyenlerce de ödüle layık görülmüştür.

Tür: IMDB 7+

Yapım: 2012 / 111 dk.

IMDB Puanı: 7,9

Yönetmen: Felix Van Groeningen

Oyuncular: Veerle Baetens,Johan Heldenberg,Nell Cattrysse

Etiketler: , ,

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

“THE BROKEN CIRCLE BREAKDOWN-Kırık Çember” filminde 1 Yorum bulunuyor.
  1. Görkem Akgün - 5 sene önce demiş ki:

    Bence Baştan sona doğru film mantığı çöpe atmış tamamen izleyenin birebir filmin içine girmesi için tasarlanmış efektlerle dolu. Klişe bir senaryo ve ilerleyisi var. Bir Avrupa filmi izliyormuşum hissinden çok öte Amerikan yapımı gibi bir film. Auteur kavramının yanına yanasamayacak siradanlikta bence. Ben yönetmenin madem böyle kişisel bir hikaye anlatmayı seçmiş o zaman çok farklı bir üslup kullanmasını beklerdim. İster diyalogda, karakter tepkimelerinde, özellikle de çekim tekniklerinde.. Tam olarak neyi elestirecegini de yer yer kestirememiş. İlk başta america eleştirisi yapmaya çalışmış sonra dini bir sorgulamaya gitmiş fakat bunlar olurken de country müzik gibi Amerikalıların yerel türküsünü fazlasıyla kullanmış, önce eleştirdiği manevi bağlılık ya da bağımlılığı Didier tarafında meşrulaştırmış, bütününde de benim gözümde Amerika guzellemesine de yakın durmuş bir film. Normalde bu film bir Amerika yapımı olsaydı benim gözümde alacağı puan 10 üzerinden 8 e yakın bir puan olurdu fakat ne yazık ki Avrupa sineması benim için daha ciddi ve sert bir eleştiri gerektiriyor. Hele ki kendine has bir üslubu, anlatım biçimi oluşturamamışsa ne kadar duygulara birebir hitap etme gücü olsa da bu yetersiz kalıyor. Hikayeyi ve kurmak istediği eleştiri zeminini etkili kılmak için bu diyalog kalabalığını yoğun kullanmasaydı ve karakterlere de keşke bu kadar yabancı tavırlar yüklemeseydi..
    Kötü müydü film? Hayır. Seyiri kolay, mesajı düz mantıkla bakarsan anlaşılır, müzikler iç aksiyonu destekleyici vee katarsisi kuvvetliydi. Fakat benim okumak istediğim tarza biraz uzaktı.
    Puanım 6.5

 Olympos Antalya Rent a Car